Aktualności

 • Midven objął 17,5% akcji w notowanej na NC spółce Boomerang SA, która przekształci się w REIT

  Midven S.A. jako Grupa kapitałowa planująca przejście na GPW objął 17,5% akcji (390.600 sztuk) w Boomerang S.A., spółce która w ramach porozumienia z akcjonariuszami zmieni strategię i przekształci się REIT (Real Estate Investment Trust). Boomerang S.A. obok zmiany przedmiotu działalności zmieni również nazwę na Medard S.A i będzie rozwijał inwestycje w nieruchomości wykorzystując formułę grupy spółek w obszarze nieruchomości.

  - Dzięki współpracy z doświadczonymi inwestorami, którzy weszli do spółki Boomerang i objęli 47,5% pozostałych akcji, ma ona szansę stać się szybko ważnym podmiotem w segmencie REIT. Formuła wypłacanej dywidendy z inwestycji w nieruchomości komercyjne, zapewni stały strumień przychodów z korzyścią dla akcjonariuszy spółki, budując przy tym wartość spółki Midven przed planowanym debiutem na GPW – powiedział Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A..

  Nowy większościowy akcjonariusz rozwijał samodzielnie własne projekty i zarządzał aktywami poprzez MedardFund.pl, spółce będącej FIZ AN z szeregiem własnych projektów. Większościowy akcjonariusz ma zamiar wnieść swoje dotychczasowe doświadczenie, wiedzę oraz realizowane projekty w ramach spółki giełdowej, również nowe nad którymi obecnie trwają prace. Po zmianie strategii, spółka ma skupić się na realizacji projektów deweloperskich, domów opieki oraz akademików.

  - Sektor REIT będzie się bardzo dynamicznie rozwijał, a rynek kapitałowy jest naturalnym rozwiązaniem dla tego typu spółek. Chcemy wspomóc Medard naszym know-how i będziemy mogli uczestniczyć w bardzo ciekawym przedsięwzięciu na szybko rosnącym i przynoszącym coroczną stopę zwrotu przedsięwzięciu. W najbliższych tygodniach możemy oczekiwać również zmian legislacyjnych bardzo korzystnych dla spółek. Dzięki zwolnieniu z CIT spółki tego typu mają szansę na ponadprzeciętny rozwój na naszym rynku, a my chcemy w nim uczestniczyć – dodaje Andrzej Zając.

  Medard S.A. jest podmiotem w formule zbliżonej do funduszu inwestycyjnego na rynku nieruchomości (lokali mieszkaniowych na wynajem, akademików oraz domów opieki), przeznaczając w swojej strategii wypracowane zyski w zdecydowanej większości na dywidendę dla akcjonariuszy. Spółka zarządza inwestycjami na rynku nieruchomości Europy Środkowo-Wschodniej, realizując zarazem projekty deweloperskie w największych miastach Polski. Strategię spółki zakłada poszerzanie portfolio inwestycyjnego celem wypłacania dywidendy dla inwestorów.

  Midven S.A. pomimo, że skupia się na rozwoju przedsięwzięć technologicznych o skali globalnej, nie odwraca się całkowicie od angażowania się w podmioty wybiegające poza obszar technologii, które mogą jednakże zapewnić stabilne wypłaty dywidendy. Spółka jest w trakcie procesu zmiany notowań i przejścia na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych.

  pokaż więcej
 • Arts Alliance z grupy Midven wydaje pierwszą grę mobilną

  Arts Alliance S.A., w której notowana na NewConnect spółka Midven S.A. jest większościowym akcjonariuszem, wydaje grę mobilną w porozumieniu ze znaną pośród dzieci marką DJMiki. Produkcja skierowana do najmłodszych graczy ma szansę na kontynuację w przypadku powodzenia wydanej gry. Arts Alliance S.A. planuje również realizację gry pod roboczym tytułem ‘San Andrews’ będącej formą thrillera psychologicznego.

  Wydana gra Miki Bum, będąca grą zręcznościową została zrealizowana przez Arts Alliance S.A. przy udziale spółki Prime Bit Games Sp. z o.o., będącą także spółką portfelową z Grupy Midven. Wydawca liczy na popularność marki wśród młodych graczy za sprawą popularności projektów muzycznych, których pomysłodawczynią jest Małgorzata Kosik wspierająca markę DJMiki. Gra w modelu F2P pojawi się na wszystkich platformach mobilnych (iOS, Android, Windows Phone). W przypadku zyskania aprobaty gry, obie strony nie wykluczają kolejnych produkcji z wykorzystaniem popularnej wśród dzieci marki.

  Arts Alliance S.A. jest 20% udziałowcem spółki Prime Bit Games Sp. z o.o., tworzącej gry na platformy mobilne z track recordem 9 gier (m.in. na rynek chiński), jak również posiada 51% udziałów w Dansk Soft Sp. z o.o. działającej w obrębie realizacji IT.

  - Dokonana produkcja Arts Alliance jest przykładem na to, jak chcemy wykorzystywać synergie w naszej grupie kapitałowej, gdzie mamy zarówno doświadczonych wydawców gier jak i zespół programistów, z bardzo ciekawymi projektami na koncie. Dzięki takiej współpracy możemy realizować wiele projektów w tym samym czasie i efektywnie zarządzać pracą poszczególnych zespołów, co powinno się przełożyć na skalę działania, dużą liczbę tytułów oraz ostateczny sukces finansowy poszczególnych gier - powiedział  Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A.

  W swojej strategii Arts Alliance S.A. nie zamierza być jedynie kojarzona z grami dla najmłodszych. Działając jako ‘house of ideas’ przygotowuje projekt odnoszący się do strategicznej gry w zdecydowanie mroczniejszym klimacie kierowany do dojrzalszych graczy. Po roboczym tytułem ‘San Andrews’ ma powstać thriller psychologiczny, w którym ma nie zabraknąć mrocznych zagadek i zaskakujących zwrotów akcji. Spółka nie zdradza jeszcze szczegółów produkcji, wiadomo na razie, że gra będzie z elementami katastroficznymi. Planowana premiera gry to 2018 roku.

  - Realizując swoją produkcję Arts Alliance zamierza w dużej mierze opierać się o współpracę z zewnętrznymi studiami, wykorzystując w pierwszej kolejności synergię ze spółkami powiązanymi w grupie kapitałowej – podsumowuje Andrzej Zając.

  pokaż więcej
 • Parcel Technik z Grupy Midven idzie po dofinansowanie na budowę sieci w 3 województwach i promuje skrytkomaty na EXPO 2017

  Parcel Technik, spółka tworząca własną sieć do dystrybucji przesyłek pocztowych, wchodząca w skład notowanej na rynku NewConnect Grupy Midven S.A., złożyła wnioski o dofinansowanie budowy sieci ‘skrytkomatów’ w trzech województwach. Dzięki min. środkom z UE liczy na uruchomienie nawet 500 punktów dystrybucji paczek. Spółka równolegle prowadzi rozmowy z partnerami zagranicznymi. W ramach pozyskanego finansowania promowała swój autorski pomysł min. na EXPO 2017 w Astanie.

  - Jesteśmy obecnie bogatsi o doświadczenia z programu pilotażowego jaki realizujemy w Izraelu we współpracy z firmą Excelot. Sieć działa i dobrze wpisuje się potrzeby branży e-commerce. Obecnie skupiamy się na pozyskaniu finansowania na budowę  sieci w Polce i rozszerzenie współpracy międzynarodowej– mówi  Rafał Markiewicz, Prezes Parcel Technik.

  Spółka złożyła wnioski o dofinansowanie projektu budowy sieci ‘skrytkomatów’ ze środków UE w woj. śląskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Aktualnie wnioski te są w trakcie oceny formalnej i merytorycznej, która powinna się zakończyć jeszcze w tym roku. Spółka liczy, że dzięki finansowaniu zewnętrznemu oraz dotacjom uda się zbudować na przełomie 2017 i 2018 r. sieć minimum 500 punktów dystrybucji przesyłek w Polsce, co będzie ciekawą i tańszą alternatywą dla obecnych na rynku rozwiązań. By jak najszybciej osiągnąć próg rentowności sieci, spółka opracowała również plan sfinansowania części maszyn nie wymagających do działania zasilania ani sieci GSM, dzięki leasingowi.

  - Parcel Technik, zdobył niezbędne doświadczenie w zakresie produkcji i lokowania maszyn, oraz nawiązał współpracę z firmami obsługującymi przesyłki kurierskie na rynkach, które przodują w zakresie e-commerce. Teraz to doświadczenie może przenieść na rynek Polski, który mają bardzo duży potencjał wzrostu – dodaje Andrzej Zając, Prezes Midven S.A.

  Parcel Technik rozpoczął również przygotowanie lokacji pod punkty dystrybucji przesyłek. Podpisano min. umowy z uczelniami w Polsce, gdzie w pierwszej kolejności staną maszyny wyprodukowane przez spółkę.

  - Lokowanie ‘sktrytkomatów’ na terenie uczelni wyższych sprawdziło się podczas pilotażowego programu w Izraelu. Młodzi ludzie są zawsze w czołówce korzystania z innowacji i chcemy to również wykorzystać w Polsce – dodaje  Rafał Markiewicz.

  Program w Izraelu jest realizowany przy współpracy z firmą Excelot, która obsługuje przesyłki cross border z Chin do Izraela. Klienci w Izraelu już mogą robić zakupy min. na chińskich portalach Alibaba, Deal Extreme czy ChinaBuy i zamawiać produkty bezpośrednio do skrytkomatów wyprodukowanych przez Parcel Technik. Spółka kontynuuje również rozmowy z partnerami zagranicznymi dotyczące budowy sieci poza Polską.

  - Dzięki misji handlowej w Kazachstanie nawiązaliśmy wiele ciekawych relacji biznesowych i rozpoczęliśmy rozmowy, które będziemy finalizować w kolejnych miesiącach. Nasz celem minimum jest uruchomienie kolejnych programów pilotażowych które będą wstępem do budowy zwartej sieci na świecie. Jak pokazały doświadczenia konkurentów, budowa pojedynczych punktów dystrybucji nie ma racji bytu i wchodząc na dany rynek należy budować sieć obejmującą przynajmniej największe miasta na danym rynku – podsumowuje Markiewicz.

  Parcel Technik S.A. był obecny również na targach EXPO 2017 w Astanie. Na ten cel otrzymał dofinansowanie unijne w wysokości 250.000 złotych. Przedstawiciele spółki odbyli szereg spotkań (również tych na najwyższych szczeblach) w ramach promocji swojego produktu, który może wesprzeć rozwój e-commerce w obszarze transgranicznym.

  pokaż więcej
 • Midven inwestuje w firmę z obszaru B2B Travel

  Midven S.A., notowana na NewConnect grupa kapitałowa poinformowała o inwestycji w platformę B2B Travel, która umożliwia dokonywanie, rezerwacji miejsc noclegowych na całym świecie dla klientów biznesowych. Inwestycja wpisuje się w strategię Midven, które zainteresowane jest wspieraniem projektów o globalnym potencjale w zakresie rozwiązań B2B znacząco wzmacniając aktywa Midven przed planowanym debiutem na GPW.

  - Zdecydowaliśmy się na inwestycję w Bookre z kilku powodów, z których najważniejszym jest szansa na globalną ekspansję projektu, na rynku który bardzo dynamicznie się rozwija i gdzie decydujące są unikalne i innowacyjne rozwiązania – powiedział Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A. – Dzięki zastosowanym na platformie algorytmom, projekt oferuje zupełnie nową jakość dla klientów biznesowych i ma szansę na szybkie pozyskanie nowych klientów – dodał Prezes Midven S.A.

  Strategia Midven dopuszcza budowę wokół Bookre (Bookre.pl) grupy firm świadczących usługi w segmencie B2B Travel i wykorzystanie know-how zespołu tworzącego platformę rezerwacyjną. – Nieunikniona konsolidacja na rynku B2B Travel może stworzyć okazję, której nie chcemy zaprzepaścić, dlatego zwłaszcza po debiucie na GPW Midven będzie otwarte by wziąć czynny udział w tej konsolidacji i liczymy na kolejne akwizycje w tym obszarze – dodał Andrzej Zając.

  System Bookre jest platformą dostępną z poziomu przeglądarki internetowej, która umożliwia dokonywanie rezerwacji miejsc noclegowych na całym świecie. System przeznaczony jest głównie dla klientów biznesowych poszukujących odpowiedniego rozwiązania, które zoptymalizuje czas i koszty procesu związanego z delegacjami pracowników w obrębie danego przedsiębiorstwa. Zaimplementowane algorytmy pozwalające na dopasowywanie ofert do procedur funkcjonujących w firmie (ograniczanie wydatków, czy optymalizację kosztów) i pozwalają dobrać najlepszą ofertę pod potrzeby danego użytkownika.

  - To co wyróżnia Bookre na tle rynku to zaimplementowanie do algorytmów programów lojalnościowych, ofert promocyjnych oraz automatyczne dopasowywanie ofert do wymagań odbiorcy – dodał Andrzej Zając. – Rynek systemów rezerwacyjnych rozwija się bardzo dynamicznie i jestem przekonany, że znajdzie na nim miejsce jeszcze kilka projektów zanim nastąpi na nim nieunikniona konsolidacja – podsumował Prezes Midven.

  W segmencie projektów B2B, Midven planuje rozwijać przedsięwzięcia B2B w segmencie SaaS. Podstawowym kryterium w doborze projektów jakim kieruje się Midven S.A. jest budowanie wartości poprzez obecność ich na rynku globalnym, ale również prowadzenie działalności która pozwoli na sukcesywne wypłacanie dywidendy ze spółki w kolejnych latach. Midven S.A. konsekwentnie buduje swoją pozycję jako grupa kapitałowa nastawiona na realizację projektów innowacyjnych na skalę globalną, wspierając tym samym spółkę Arts Alliance S.A., stanowiącą grupę spółek w obszarze gier oraz realizującą własne tytuły w segmencie gier na różne platformy mobilne oraz spółkę Parcel Technik S.A., notowaną na rynku NewConnect, skupioną na tworzeniu tanich skrytek pocztowych (skrytkomatów) na rynek polski oraz rynki międzynarodowe.

  pokaż więcej
 • Parcel Technik z Grupy Midven zakończył budowę kołowego prototypu skrytkomatu i stara się o dofinansowanie prac badawczych na kwotę ponad 8 mln zł

  Parcel Technik S.A., spółka tworząca własną sieć do dystrybucji przesyłek pocztowych, wchodząca w skład notowanej na rynku NewConnect Midven S.A., zakończyła budowę prototypu ‘skrytkomatu’ kołowego. Jednocześnie w ramach prowadzonych prac badawczo-rozwojowych, spółka złożyła 5 wniosków o dofinansowanie na kwotę 8,7 mln zł. Spółka liczy również, że uda się jej otrzymać środki w ramach kolejnej edycji konkursu „4 Stock” w związku z planowaną emisją akcji i przeniesieniem notowań z NewConnect na GPW.

  - Właśnie zakończyliśmy budowę prototypu kołowego ‘skrytkomatu’, co pozwoli nam rozpocząć testy usługi związanej z zamawianiem przez klientów podstawiania naszych maszyn w dowolnie wybrane miejsce. Celem naszej firmy jest budowa sieci, dzięki której koszy dystrybucji przesyłek znacznie zmaleją, co umożliwi min. tańsze, łatwiejsze i szybsze dostawy paczek z Azji lub USA. Dzięki umieszczeniu ‘sktytkomatów’ na przyczepie samochodowej, możemy szybko i skutecznie zbudować swoją sieć na kolejnych rynkach, gdyż można pominąć kosztowny i czasochłonny proces poszukiwania dogodnych lokalizacji – mówi  Rafał Markiewicz, Prezes Parcel Technik S.A.

  ‘Skrytkomaty’ pojawią się przed kilkoma ośrodkami studenckimi i biurowcami dużych firm technologicznych. Do ‘skrytkomatów’ będzie można zamawiać paczki z Chin a także z USA z gwarantowanym terminem dostawy 14 dni. Obecnie na przesyłkę zamawianą poprzez coraz popularniejszy w Polsce serwis AliExpress, często trzeba czekać ponad 30 dni.

  - Parcel Technik, w którego rozwój zaangażowało się Midven, to perspektywiczny projekt, który może odnieść międzynarodowy sukces. Efekty programu pilotażowego, jaki jest realizowany w Izraelu pozwalają nam patrzeć z optymizmem na rozwój spółki, która powinna w tym roku pojawić się na kolejnych rynkach ze swoimi maszynami – dodaje Andrzej Zając, Prezes Midven S.A.

  Program w Izraelu jest realizowany przy współpracy z firmą Excelot, która obsługuje przesyłki cross border z Chin do Izraela. Klienci w Izraelu już mogą robić zakupy min. na chińskich portalach Alibaba, Deal Extreme czy ChinaBuy i zamawiać produkty bezpośrednio do skrytkomatów wyprodukowanych przez Parcel Technik. Spółka planuje zacieśnić współpracę z Exelot.com, co powinno zaowocować budową sieci obejmującej swoim zasięgiem cały kraj.

  Segment przesyłek międzynarodowych (cross border) ma obecnie największą dynamikę wzrostu. Wg raportu PwC rośnie on w Polsce o 18% rocznie, zaś wg. opracowania Niemieckiej Izby Handlu Internetowego (BEVH) rynek przesyłek międzynarodowych rośnie w tempie aż 20% r/r.

  Maszyny wdrażane przez Parcel Technik zapewniają wydawanie i przyjmowanie przesyłek za pomocą systemu zamków szyfrowych. Cechą charakterystyczną jest możliwość pracy urządzeń, bez konieczności zasilania z zewnętrznych źródeł energii pochodzącej np. z sieci elektrycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenia mogą zostać zainstalowane w dowolnych miejscach, spełniających ogólne warunki bezpieczeństwa przechowywania przesyłek, niezależnie od istniejącej infrastruktury sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej, co znacznie ułatwia budowę sieci. Każde z urządzeń do przechowywania przesyłek zbudowane jest z kilku modułów umożliwiających dostosowanie wielkości ‘skrytkomatu’ do zmieniającego się zapotrzebowania w danej lokalizacji. Maszyny są  wyposażone w drzwiczki, mechaniczny zamek szyfrowy oraz unikatowy znacznik w postaci kodu kreskowego, QR kodu lub TAG NFC.

  Poszczególne moduły można lokować bez użycia specjalistycznego sprzętu i docelowo będą występować w kilku wariantach funkcjonalnych. System obsługuje aplikacja która zapewnia przesyłanie informacji na telefony listonoszy oraz komunikację sms-ową i mailową z użytkownikami – odbiorcami przesyłek.

  Parcel Technik S.A. jest notowana na NewConnect. Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest podmiot kapitałowy z siedzibą w Dubaju pod nazwą Parcel Terminals OS.

  Midven S.A. notowany od 2015 roku na rynku NewConnect, stanowi grupę kapitałową w obszarze nowych technologii. Jest holdingiem skoncentrowanym na rozwoju projektów technologicznych w segmencie B2B, wspierając zarazem Parcel Technik S.A., notowaną na rynku NewConnect, producenta skrytkomatów, jak również rozwoju Arts Alliance S.A. produkującą gry na platformy iOS, Android oraz skupiającą portfolio spółek działających w obszarze gier z jednoczesną synergią ze spółkami IT.

  pokaż więcej